BIRAWIT
Dom Pogrzebowy
potrzebujesz pomocy w przygotowaniu pogrzebu ?
Zadzwoń 86 273 54 12
Infolinia czynna całą dobę.
Komórka 502 175 222
Koszt połączenia zgodnie ze stawkami operatora.
dom pogrzebowy / Usługi pogrzebowe

Pogrzeb

Zakres świadczonych przez nas usług obejmuje m.in.:
- przewóz osoby zmarłej z miejsca zgonu,
- profesjonalne przygotowanie osoby zmarłej do pogrzebu (mycie, ubieranie, zabezpiecznie ciała),
- przewóz księdza, organisty, mistrza ceremonii,
- profesjonalną obsługę do niesienia trumny,
- przygotowanie grobu na cmentarzu gdzie nie ma grabarza (tj. wykopanie grobu, usunięcie płyt, zakopanie grobu),
- przewóz trumny z osobą zmarłą - na terenie całego kraju,
- eleganckie karawany do przewozu osoby zmarłej w dniu pogrzebu,
- autokary do przewozu gości biorących udział w pogrzebie

W Domu Pogrzebowym w Szczuczynie posiadamy 2 przestronne, ogrzewane kaplice pogrzebowe, w których bez trudu możemy pomieścić ponad 100 osób. W jednej z kaplic odprawiane są Msze Święte Pogrzebowe.

Sztuka konserwacji ciała

Sztuka konserwacji ciała obejmuje szereg zabiegów przy użyciu specjalistycznych środków i kosmetyków. Wszystko to ma na celu zabezpieczenie i poprawę wyglądu osobu zmarłej. Najbardziej zaawansowana forma kosmetyki, zwana balsamacją, pozwala zatrzymać, a często również zniwelować oznaki procesu rozkładu ciała. Dzięki niej znacznie poprawia się wygląd osoby zmarłej oraz wydłuża czas jaki może upłynąć między zgonem a pochówkiem. Czas ten pozwala rodzinom na zorganizowanie się i przygotowanie do pogrzebu (np. gdy rodziny rozproszone są po całym świecie). Względy estetyczne i sanitarne są powodem popularyzacji zabiegu balsamacji. Ta powszechnie stosowana w krajach wysokorozwiniętych praktyka zyskała akceptację również w Polsce. Często przeprowadzenie zabiegu jest wymogiem Sanepidu. Dotyczy to głównie sytuacji wywożenia Zmarłego za granicę oraz pochówku, który odbywa się w terminie dłuższym niż 6 dni od „daty zgonu”.

Korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń chłodniczych, pozwalających na profesjonalne zabezpieczenie ciała osoby zmarłej. Posiadamy również urządzenia pozwalające na schłodzenie ciała w domu osoby zmarłej.

Oprawa muzyczna

Uroczystość pożegnania bardzo często bywa uświetniona oprawą muzyczną, czyli wykonaniem na żywo przez artystów muzyków utworów. W zależności od preferencji instrumentom (np. skrzypce, wiolonczela, trąbka) może towarzyszyć wokal (np. tenor, alt, sopran). Istnieje również możliwość odtworzenia dowolnego utworu na odtwarzaczach audio.